Ana içeriğe atla
foto5
foto6

ASBÜ, dünyanın her yerinden akademik ve idari personeli ağırlıyor.

Başvuru için

1. Sizin için en uygun ASBÜ bölümünü / öğretim üyesini belirlemek üzere bölümlerin / fakültelerin / enstitülerin web sayfalarını kontrol ediniz.
2. Değişim programlarından sorumlu olan, ilgili bölüm koordinatörü veya ilgili idari birim başkanı ile irtibata geçiniz. 
3. Bölüm koordinatörü ile iş birliği içinde, Öğretim veya Eğitim Hareketliliği Anlaşması'nı tamamlayınız.
4. İlgili birim koordinatörü veya idari birim yöneticisi hareketliliğinizi onayladıktan sonra, ana bilgisayar / birimden imzalanmış Eğitim / Öğretim hareketlilik anlaşmasını almalısınız.
5. Lütfen her iki kurum tarafından imzalanan Eğitim / Öğretim hareketlilik anlaşmasını e-posta ile gönderiniz. Ayrıca pasaportunuzun bir kopyasını erasmus@asbu.edu.tr adresine gönderiniz.
6. Uluslararası Ofis resmî davet mektubunuzu gönderecektir.
7. Hareketliliğinizin sonunda, katılım sertifikanızı Uluslararası Ofisten alabilirsiniz.

 

Önemli notlar

1. Konaklama: ASBÜ, Ankara'nın tarihî merkezinde yer almaktadır. Yakında birçok otel bulunmaktadır; Ancak güvenli bir konaklama birimine sahip olduğunuzdan emin olmak için bir oda rezervasyonu yapmadan önce lütfen Uluslararası Ofis ile iletişime geçiniz.
2. Seyahat Önerileri (Vize, Pasaport, Sağlık Sigortası): Türkiye'ye gelen yabancıların birçoğu, https://www.evisa.gov.tr/en/ adresinden e-vize başvurusunda bulunmaktadır.
e-Vize, turistik veya kısa ziyaretler içindir ve bu süreç hızlı, basit ve ucuzdur. e-Vize başvuru formu, bir e-vize için uygun olup olmadığınız veya bir konsolosluğa şahsen başvurmanız gerekip gerekmediğini belirleyecektir.
Türkiye'ye özgü vize kurallarını ülke bazında (A-Z) kontrol etmek için lütfen http://www.mfa.gov.tr/visa-information-for-foreigners.en.mfa adresini ziyaret ediniz.
“Standart vize” turistik vize anlamına gelmektedir. Yolculuğunuzdan önce, Türkiye'de acil durumlar ve olası tıbbi ihtiyaçlarınız için geçerli bir pasaporta ve uluslararası seyahat sigortasına sahip olduğunuzdan emin olunuz.

 

 

Hizmetlerimizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanıyoruz.

asbu.edu.tr' yi kullanarak çerezlere izin vermiş olursunuz.